Leptání skla

Potřebujete zrenovovat secesní dveře, jejichž výplň je buď rozbitá, nebo úplně chybí? Anebo hledáte něco originálního do interiéru? V těchto a podobných situacích vám pomůžeme. Vyrobíme pro vás repliku skleněné plochy a stejně tak i jakýkoli skleněný předmět: mísu, vázu, lampu a další. Používáme původní technologii leptání skla, s níž pracovali skláři v 19. a 20. století.

Co vyrábíme z leptaného skla?

  • sklo do historických dveří, oken a zástěn
  • výplně dveří skříní
  • zastřešení dvoran
  • obklady fasád

O co vás požádáme?

Pro výrobu repliky nám stačí pouze střepy nebo nákres. Pokud nic z toho nemáte, požádáme vás o fotografie interiéru a exteriéru, popř. se přijedeme podívat rovnou na místo. Prostudujeme si architektonické prvky domu a kopii zhotovíme tak, aby co nejlépe zapadla do prostoru, pro který je určená.

Technologie leptání skel

Používáme 2 technologie leptání na sklo: secesní leptání, které se používalo od 2. poloviny 19. do 1. poloviny 20. století. Tímto postupem vytváříme hlavně různé secesní motivy. Druhou metodou je hluboký lept. Ten se rozšiřoval od 2. poloviny 20. století a dají se s ním vytvořit rozmanité dekory. Tato technologie je velmi zajímavá světelně. Obě techniky dobře ovládáme a pro vaše účely vybereme vhodný postup.

POPTAT LEPTÁNÍ SKLA

 

Ukázky našich prací

Secesní leptání

   
Leptaná postava s barevnou bordurou - přejímané sklo. Leptané výplně dveří - vpravo je originální sklo, vlevo replika.  Replika secesního skla.  


Hluboký lept

moderní interiéry, exteriéry a svítidla

 
Využití struktur. Struktura hvězdiček. Leptaný motiv.  

Menu

Pelechovská sklárna s.r.o.

Pelechov 46
Železný Brod
468 22

Mob.: +420 724 898 168
Tel.: +420 483 389 108
Email: info@pelechov.com
IČO: 25025422

Pelechovská sklárna s.r.o. - English Pelechovská sklárna s.r.o. - Deutsch Pelechovská sklárna s.r.o. - Pусский Pelechovská sklárna s.r.o. - Français Pelechovská sklárna s.r.o. - Espanol Pelechovská sklárna s.r.o. - Italiano Pelechovská sklárna s.r.o. - Polski